Na koleji 17. Listopadu byla slavnostně otevřena fontánka „voda pro lidi“

VODA PRO LIDI je koncept veřejných fontán na čerstvou pitnou vodu – perlivou a neperlivou.

Cílem projektu je poskytnout lidem prostřednictvím fontán skutečnou alternativu k balené vodě. Alternativu, která je ohleduplná k životnímu prostředí, omezuje používání plastů a redukuje emise skleníkových plynů.

Veřejné fontány ProAcqua využívají vodu z vodovodu. Tato voda projde ve fontáně mikrofiltrací přes kompozitní uhlíkové filtry s aktivním uhlím a je navíc ošetřena UV světlem, které odstraní jakékoli bakterie. Výsledkem je voda vynikající kvality a chuti, která necestuje po silnici a není balena do plastových lahví.

Voda z fontány je nabízena lidem za zlomek ceny běžné balené vody nebo zcela zdarma. Fontány projektu VODA PRO LIDI najdete na veřejných místech. Jsou instalovány nejen v exteriéru, ale i v interiérech škol, úřadů a jiných veřejných budov.

Váš názor

Univerzita Karlova v Praze