30. dubna 2021

Dobrý den,

v reakci na vývoj epidemiologické situace a ve vazbě na zasedání Krizového štábu UK Vám sdělujeme následující:

Provoz kolejí

Studentům, kteří využili možnosti „zapečetění“ pokoje, bude po dobu zkouškového období umožněn i opakovaný nekontinuální pobyt na kolejích po dobu jednoho, maximálně dvou dnů, a to za účelem vykonání kontroly studia (zkoušky) s tím, že po dny přítomnosti na kolejích bude účtováno plné kolejné. Při odjezdu studenta z koleje bude pokoj znovu „zapečetěn“. V případě pochybností může být student požádán, aby prokázal, že jeho pobyt na koleji má přímou souvislost s vykonáváním kontroly studia (zkoušky).

I nadále bude studentům, kteří využili možnosti „zapečetění“ pokoje, umožněno čerpat slevu z ubytování ve výši 50% ceny kolejného.

Pokud bude zákaz pobytu studentů na kolejích usnesením vlády odvolán a příslušná opatření budou umožňovat v převažující míře návrat do standardní prezenční formy studia, bude ukončena i možnost opuštění koleje se současným „zapečetěním“ pokoje s tím, že student se bude muset rozhodnout, zda se na kolej vrátí v plném rozsahu, nebo zda ubytovací smlouvu bez jakýchkoliv sankcí ukončí.

Studenti, kteří se rozhodnou svojí rezervaci ubytování na kolejích i přes výše uvedené zrušit a k pobytu na kolejích nenastoupit, bude rezervace na základě písemné žádosti bez jakýchkoliv sankcí a stornopoplatků zrušena. Podmínkou pro zrušení rezervace bez jakýchkoliv sankcí a stornopoplatků je vyrovnání všech neuhrazených dluhů vůči KaM UK.

Studenti ubytovaní na kolejích mohou i nadále kdykoliv ukončit ubytování bez jakýchkoliv sankcí a stornopoplatků. Podmínkou pro ukončení Smlouvy bez jakýchkoliv sankcí a stornopoplatků je vyrovnání všech neuhrazených dluhů vůči KaM UK.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat koleje.bounce@kam.cuni.cz

S pozdravem,

vedení Kolejí a menz