7. května 2020

S ohledem na aktuální dotazy studentů souvisejícími s doplatkem kolejného za květen 2020, jsme se rozhodli zveřejnit toto sdělení.

Doufáme, že tímto sdělením přispějeme k lepšímu pochopení zůčtování kolejného.

Vzhledem k tomu, že se kolejné platí předem, tj. je splatné vždy k 20. dni kalendářního měsíce předem na následující měsíc, byla studentům, kteří požádali v souvislosti s COVID19 o slevu z ubytování, naúčtována sleva za období březen (od 20.3.2020), duben a květen. A to vzhledem k tomu, že nikdo nevěděl předem, do kdy bude tato sleva platná. Předpis za daný měsíc se generuje nejpozději k 6. dnu měsíce předem, aby studenti měli dostatek času k úhradě kolejného na následující měsíc.

K 1.5.2020 došlo k ukončení platnosti poskytované slevy a původní předpis za květen 2020 (s přednastavenou slevou) byl k 5.5.2020 přeúčtován na standardní cenu za ubytování a zároveň, stejně jako v předchozích měsících, byl softwarem vygenerován předpis na dalších měsíc tj. červen. Těm ubytovaným, kterým Smlouva o ubytování končí ke konci června 2020, byla navíc zúčtována dlouhodobá záloha za rok 2019, ve výši 1800,-CZK, v souladu se Smlouvou o ubytování.

Uvědomujeme si, že to pro některé z ubytovaných mohlo po předchozích slevách působit jako skokové navýšení, nicméně se jedná o standardní proces.

V případě jakýchkoliv dotazů, neváhejte se obrátit na ubytovací kancelář Vaší koleje.