Veganské jídlo

Všechny naše veganské jídla připravujeme z přírodních surovin, bez mléčných výrobků, masa a dalších živočišných složek. Vaříme pouze z produktů, které splňují normy, a klademe důraz na kvalitu. Používáme suroviny, které jsou plně bez alergenů a zaměřené na udržitelný rozvoj. Sami kuchaři si připraví seitan a veganskou majonézu. Kromě vaření dostali kuchaři i školení, proč není bezmasé jídlo plnohodnotnou náhradou za maso. Jak pracovat s TOFU, představení i jiných surovin bez alergenů (hraška, smotana bez alergenů bude součástí jídla).


Zde je několik klíčových potravin, které používáme při přípravě našich jídel:


Ideální veganská alternativa klasického sýra, jejíž výrazná chuť a vůně osloví každého. Čistě rostlinná receptura na bázi kokosového oleje, bez lepku a laktózy. Obohaceno o vitamin B12.


Tahle alternativa smetany z čočkové bílkoviny a rostlinných olejů umožňuje všestranné využití v teplých a studených pokrmech.


Sója je jedním z nejoblíbenějších zdrojů rostlinných bílkovin. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a je také důležitým zdrojem vápníku a vlákniny. Navzdory vysokému obsahu živin obsahuje tofu velmi málo kalorií, a je proto vhodné pro redukční dietu.


Přijďte ochutnat naše veganské jídlo do našich menz. Každý den nabídku najdete zde


Poslední změna: 22. listopad 2023 14:26 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakt

Univerzita Karlova

Koleje a menzy


Kolej Hvězda

Zvoníčkova 1927/5, 162 08 Praha 6

Blok č.3, IV. a V.patro

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám