26. dubna 2024

Fakulta humanitních studií, Pátkova 8

Trvání: 60 minut

Vstup zdarma

Zapojte se do plánování podoby nového univerzitního kampusu na Pelc-Tyrolce.

Dotazník naleznete ZDE https://pelctyrolka.urad.online

Pelc – Tyrolka se bude v blízké i vzdálenější budoucnosti významně měnit. Tzv. velké rozvojové území je dlouhodobě definováno a rezervováno pro funkci univerzitního kampusu, kterému ale nyní neodpovídá. Jeho nová podoba bude v následujících měsících navržena společně s veřejností, a to na veřejných participativních plánováních a pomocí úvodní dotazníkové sondy. Odbor územního rozvoje magistrátu hl. města Prahy vyhlásil veřejné výběrové řízení na zpracovatele územní studie. Ta s Vaší pomocí definuje hlavní body pro budoucí investice do proměny veřejného prostoru.

Přednáška se bude týkat podstaty a možností územní studie jako jednoho z nástrojů územní regulace. Shrne hlavní známé skutečnosti o území a představí proces pořizování územní studie. Shrne body seriálu plánovacích participativních setkání s veřejností, pomocí nichž se bude veřejnost moci významně podílet na podobě nejen nového univerzitního kampusu.

Vystoupí:

Ing. et. Ing. Marek Pecháček - Odbor územního rozvoje MHMP