13. června 2018

Běžnou poštu která studentům bude doručena na kolej, najde student ve své schránce. V současné době byla zahájena postupná obnova poštovních schránek na kolejích tak, aby v ideálním případě měl každý student bydlící na koleji svoji schránku takové velikosti, aby do ní ideálně šel vložit rovněž malý balíček.(samozřejmě pouze tam, kde to je prostorově možné) To co KaM UK nebude zajišťovat je přebírání dobírek, uschovávání velkých balíků a přebírání doporučené pošty. (Na to že se tak mnohdy dělo, nás upozornilo právě ladění GDPR a konkrétní problémy z minulosti a z toho důvodu mohlo dojít k milnému dojmu, že opatření je spojeno s GDPR). Zaměstnanci KaM UK nemohou přebírat odpovědnost za doručené doporučené zásilky a balíky, nejsou na to vybaveny personálně, ani prostorově. Student ve své schránce najde listovní zásilku a nebo ohlášení o uložení doporučené zásilky a nebo balíku na poště. U jiných komerčních doručovatelů, doručovatel kontaktuje adresáta předem na mobil a pokud o zásilku stojí zajistí jsi její osobní převzetí.